Login  Hasło  



alaadam / 2026.06.05 : 20.37

Pełne zaskoczenie Marku! Dziękuję Ci za wybór tego zdjęcia. nie dlatego, że to moje "dzieło", ale dlatego, że właśnie to. To co ja pokazałem, Ty bardzo trafnie odczytałeś i skomentowałeś. Twój komentarz dopełnia zadania tego zdjęcia. Twój opis zawiera dokładnie sens i przekaz tego obrazu. Z wielu ciekawych prac wybrałeś to. Jest mi miło. Pomyślę nad tematem i poinformuję. Tak pamiętam, że najbliższy czwartek odpada, bo jest konkurs Beni. Od 13. 06 do 23.06 nie będzie mnie w kraju, mogę mieć problem z internetem. Więc biorąc pod uwagę Twoje sugestie odczekania dwóch tygodni, mój "Tematyczny Czwartek" powinien odbyć się 25.06. Tak się składa, że Twoja sugestia pokrywa się z moim czasem, kiedy będę mógł być aktywny.
Inna możliwość: jeżeli mój "TC" miałby się odbyć w pierwszym tygodniu po konkursie Beni to ja wymyślam i zapodaję temat, a ktoś Inny dokonuje wyboru.
Myślę jednak, że jeśli mamy troszkę zadyszki odnośnie "TC" to data 25.06 byłaby spełnieniem Twojej sugestii i nabycia głodu rywalizacji przez nas. Stawiam datę do dyskusji, a sam biorę się za myślenie nad tematem.


Patt 📷 / 2026.06.05 : 18.02

ID 33199 - Adamie rządzisz w następnym czwartku. Ja wezmę udział. Ponieważ jednak - pojawiła się jakaś składowa zmęczenia czwartkami - może odczekajmy ze dwa czwartki. Tak do konkursu Beni?


Patt 📷 / 2026.06.04 : 22.41

Pięć osób wzięło na razie udział we wzmaganiach czwartkowych. Widzę, że temat Tematycznych Czwartków nieco przysycha, choć do zamknięcia zostało jeszcze półtorej godziny, więc wszystko może się wydarzyć. Niejedna fotograficzna historia zaczynała się od ciszy, która później okazywała się tylko dłuższym czasem naświetlania.Wynik przypomina frekwencję w militariach, ale szczerze mówiąc nie narzekam. Fotograficy są stworzeniami osobliwymi — gdy zbyt długo nie pojawiają się na forum, zwykle oznacza to, że właśnie tropią światło, kłócą się z pogodą albo prowadzą skomplikowane negocjacje z własnym natchnieniem. To zajęcia czasochłonne.
Poza tym pięć osób to już nie tłum, ale jeszcze nie ekspedycja polarna. Da się wszystkich rozpoznać, policzyć bez kalkulatora i nawet zapamiętać, kto co pokazał :)


Patt 📷 / 2026.06.04 : 17.42

Wybaczcie późną obecność — dopiero teraz dopadłem komputer. Obowiązki zawodowe upomniały się o swoje, ale fajrant już za mną, więc mogę zająć należne miejsce pośród ruin ambitnych zamierzeń i spektakularnych niepowodzeń, wtop, porażek, przegranych i takie tam.
Na razie dostrzegam entuzjazm raczej oszczędny. Co jednak niewiele znaczy. Lato jest jeszcze młode, a niejedna porażka dojrzewa powoli, skrycie i z godnością, by objawić się dopiero we właściwym momencie.
Od tej chwili będę czuwał, komentował i przyglądał się rozwojowi wydarzeń. A to, jak wiadomo, może oznaczać niemal wszystko. Być może nawet coś się wydarzy. Oczywiście pod warunkiem, że pojawią się zdjęcia godne miana porażkowych.
Achoj, przygodo!


alaadam / 2026.05.30 : 22.25

Johan! To nie tak, że temat nie trafiony. Mój przykład: nie miałem fotki czołgu, rakiety balistycznej i innych tego rodzaju zabawek, więc wrzuciłem bunkry i schrony. Wystarczyło trochę kreatywności. Za Berniklą: więcej ładnych dni, ludziska rozjeżdżają się, szuflad z sobą nie zabierają i to wszystko. Temat był dobry - jak każdy inny - i nie rób sobie wyrzutów


Patt 📷 / 2026.05.30 : 18.36

Tematyczny Czwartek czwartego czerwca (CCC) Uwaga to…
„PORAŻKA”.
Temat to codzienne i niecodzienne, małe i duże, żenujące i absurdalne porażki – im bardziej dramatycznie ujmiecie porażkę, tym lepiej, najlepiej jakbyście właśnie przegrali wojnę z grawitacją albo z własnym tosterem.
Pokażcie spalone tosty, rozlaną kawę na klawiaturze, nieudaną fryzurę level katastrofa nuklearna, tost masłem w dół, minę po kolejnej porażce, kota patrzącego z politowaniem czy heroiczną próbę zrobienia czegoś, co skończyło się totalną kompromitacją godną Oscara za najsmutniejszą komedię – lub waszym zdaniem porażkę urbanistyczną, krajobrazową, kulinarną, technologiczną, estetyczną albo sportową. Kreatywność mile widziana, im bardziej absurdalnie tym lepiej ale nie upieram się.
Jeżeli ktos nie weźmie udziału w tym czwartku - osobiście przyjadę i będę pod oknem intonował brzydkie dźwięki:)
Nie ma lekko :)


Dorota_Kula 📢 / 2026.05.30 : 14.29

Johanie, nic a nic się nie przejmuj - jednym temat pasuje, a innym nie - i tak to już jest :) Ja rzeczywiście nie miałam zdjęć w tym temacie, ale jak widzisz - Ania zupełnie odwrotnie :) Temat był oryginalny, a o to rzeczywiście coraz trudniej. Tak więc z ciekawością czekam, co wymyśli Marek :) Marek gratulacje! :)


Bernikla 🦢 / 2026.05.30 : 14.15

To nie tak, że temat chybiony. Dla mnie był OK, chociaż militaria to nie moje bajka.
A ponadto, ludzie rozjechali się i nie każdy zdążył z wyszukaniem tego co ma w szufladzie.
Myślę też, że coraz trudniej z zaproponowaniem czegoś, co jest na tyle uniwersalne, że wystarczy otworzyć szufladę i jest.
Bardzo jestem ciekawa co dalej :))


Johan / 2026.05.30 : 12.08

Mam nieodparte wrażenie, że zaproponowany przez mnie temat okazał się niewypałem. Spodziewałem się jakichś wojowników z dzidami, halabardników watykańskich nawet pułapki na myszy (też rodzaj oręża). Trudno, każdy dał, co miał. Najbardziej wyrazistą praca w temacie uznałem >Testosteron< autorstwa Marka P. ID33151.
Marku, Twoja kolej na czwartkowy temat.
PS. Przepraszam za moją nieobecność w czwartek - obowiązki zawodowe...


Johan / 2026.05.26 : 10.31

Dziękuję za wyróżnienie mojego zdjęcia. Ponieważ jestem w lekkim deficycie czasowym, podaję temat następnego czwartku, żebyście zdążyli coś przygotować. Tematem naszej zabawy czwartkowej będą MILITARIA. Wyciągajcie z szaf i szuflad armaty, miecze, halabardy i co tam macie w domowych arsenałach. Plakat postaram się wrzucić dziś wieczorem.
Zatem - do broni!


FAQ (Zbyt) Często Zadawane Pytania      REGULAMIN      Polityka cookies      Polityka prywatności      Kontakt

   Copyright 2020 Patt i s-ka. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone